menu

شماره تماس: 09910851637

ثبت نام    ورود اعضا       

آموزش و سلامت روان کودکان ایرانی نیازمند 10 تغییر است

آموزش و سلامت روان کودکان ایرانی نیازمند 10 تغییر است

دبیر علمی همایش آموزش و سلامت کودکان پیش از دبستان گفت: آموزش و سلامت روان کودک در عصر تکنولوژی، نیازمند سازماندهی مسائل مختلف در سیاست‌های یکپارچه در زمینه مراقبت و رشد کودکان خردسال، سیاست‌های پیشگیری و مراقبت از کودکان است.

منصوره کریم زاده در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: نخسنین همایش بین المللی و پنجمین همایش ملّی آموزش و سلامت کودکان پیش از دبستان طی 29 الی 30 خرداد در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار می‌شود.

کریم‌زاده افزود: این کنگره با سه محور اصلی (سیاست گذاری، آموزش و سلامت) و با هدف بهبود و ارتقای کیفیت و توسعه برنامه‌های آموزشی، تربیت نیروی انسانی کارآمد در حوزه آموزش و پرورش کودکان پیش از دبستان، تعالی بخشیدن به گروه کودکان پیش دبستانی متناسب با استانداردهای بین المللی و ... برگزار می‌شود.

رئیس دبیرخانه‌ دائمی همایش آموزش و سلامت کودکان پیش از دبستان تصریح کرد: آموزش و سلامت روان کودک در عصر تکنولوژی با همه تجربه‌های کسب شده، نیازمند سازماندهی مسائل مختلف در سیاست‌های یکپارچه در زمینه مراقبت و رشد کودکان خردسال، سیاست‌های پیشگیری و مراقبت از کودکان نیازمند به حمایت ویژه، حقوق کودک، استانداردهای آموزشی، آموزش خودمراقبتی، مهارت‌های زندگی، نقش رسانه بر تربیت و رشد کودکان، محیط زندگی ایمن است.

کریم‌زاده در ادامه عنوان کرد: این همایش به دنبال آن است که با گردهم آوردن صاحب نظران، اندیشمندان، دانشگاهیان، سیاست‌گذاران و مدیران، سازمان‌های ذی‌ربط و علاقه‌مند، مربیان، متخصصان و علاقه‌مندان مباحث کودک، به تبیین مفاهیم و اهداف آن بپردازد و فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات، ارائه یافته‌های پژوهشی نوین در زمینه آموزش، سلامت، رسانه در تربیت کودکان را فراهم سازد.

دبیر علمی همایش آموزش و سلامت کودکان پیش از دبستان تصریح کرد: مهلت ارسال چکیده مبسوط مقالات تا تاریخ 10 اردیبهشت 97 است.

کریم زاده خاطرنشان کرد: این همایش با مشارکت دانشگاه علوم بهزیستی و انجمن علمی کودکان پیش دبستانی و همکاری سازمان نظام روانشناسی، سازمان بهزیستی و آموزش و پرورش برگزار خواهد شد. علاقمندان برای اطلاعات تکمیلی به سایت کنگره به آدرس http://www.eche1.ir مراجعه کنند.مطالب مرتبط: