menu

شماره تماس: 09910851637

ثبت نام    ورود اعضا       

کارگاه محیط یادگیری غنی و ابزار های یادگیری آموزشی

دوران با همراهی انجمن مطالعات کودکان پیش از دبستان ایران برگزار می‌کند :

دوره‌ی آن‌لاین محیط یادگیری غنی و ابزارهای یادگیری-آموزشی

رسالت مشترک همه‌ی گروه‌های آموزش کودک  و فعالین این حوزه از جمله دوران، ارائه‌ی خدمات با کیفیت برای کمک به ساختن آینده‌ای زیبا برای کودکان این سرزمین است. بهره‌گیری هوشمندانه از امکاناتی مثل محیط و ابزار، یکی از راه‌هایی است که می‌توان از طریق آن در مسیر این رسالت مشترک قدم برداشت. دوره‌ی پیش‌رو با توجه به نیاز مربیان به آگاهی داشتن نسبت به محیط‌‌ها و ابزارهای یادگیری-آموزشی با هدف بهره‌گیری حداکثری از آن‌ها در راستای اهداف آموزشی، طراحی شده است.

برخی از رویکرد‌های آموزش کودک، پس از مربیان و والدین و کودکان، محیط آموزشی را به عنوان مربی سوم می‌شناسند. فضاهای یادگیری غنی، می‌توانند به تقویت ابعاد مختلف و منحصر به فرد رشد فیزیکی، اجتماعی، زبانی کلامی، عاطفی و شناختی هر کودک، کمک کنند. هم چنین امروزه، طیف گسترده‌ای از ابزارهای آموزشی با ویژگی‌ها و قیمت‌های مختلف در دسترس مربیان و آموزگاران است. همان‌طور که می‌دانید، ابزارهای آموزشی و محیط یادگیری مناسب می‌توانند یادگیری را مستقل‌تر و خلاق‌تر کنند و مسیر رسیدن به اهداف آموزشی را، تسهیل کنند.

با این حال،‌علاوه بر اهمیت چگونگی انتخاب محیط آموزشی و ابزارها، توانایی ساختن ابزارهایی منطبق با توانمندی‌ها و جایگاه منحصر به فرد هر کودک در روند یادگیری و رشدی، برای مربیان ضروری به نظر می‌‌رسد. همچنین،‌ مربیان می‌توانند با ساختن ابزارها،‌ بستر یادگیری مفاهیم متعدد دیگری را نیز برای کودکان فراهم کنند.

با توجه کردن به ابعاد و مدل‌های مختلف رشدی و نیازهای عمومی و منحصر بi فرد کودکان، ابزار و فضاهای آموزشی، فارغ از اندازه و محل، می‌توانند به گونه‌ای طراحی و چیده شوند که به مثابه یک دستیار، به کودک در راستای رشد و یادگیری و به مربی در راستای راهبری و همراهی با کودکان، کمک کنند.

تعریف محیط و فضا، چگونگی بررسی نیازهای عاطفی و نیازهای آموزشی، چگونگی به کارگیری کودکان در فرآیندهای طراحی فضا و چیدمان آن، چگونگی استفاده‌‌ی بهینه از محیط، انتخاب ابزارهای مناسب، استفاده‌های متنوع از ابزارها و ... ، از مباحث مربوط به حوزه‌ی «محیط یادگیری غنی و ابزارهای یادگیری-آموزشی» هستند.

اگر عمق اثرگذاری فرآیندهای آموزشی و یادگیری در کنار فرآیندهای رشدی برایتان اهمیت دارد، می‌توانید از محیط و ابزارهای یادگیری-آموزشی به عنوان وسیله‌هایی برای تقویت این فرآیندها کمک بگیرید؛ البته اگر از تأثیرات محیط و ابزارها روی این فرآیندها آگاه شوید و روش‌های به کارگیری محیط را، بیاموزید.

در این کارگاه آن لاین 18 ساعته، علاوه بر بررسی اهمیت و تأثیر محیط و ابزارهای یادگیری و آموزشی بر فرآیندهای رشدی، آموزشی و یادگیری، به بررسی و تحلیل موارد زیر می‌‌پردازیم:

موضوعات دوره:

فضای عاطفی-اجتماعی محیط یادگیری

فضای فیزیکی محیط یادگیری

برنامه‌ریزی محیطی متناسب با محتوا

مشارکت کودکان در فضاسازی و انتخاب و ساخت ابزارها

انتخاب، ساخت و طراحی ابزارهای یادگیری-آموزشی

بررسی کیفیت و تحلیل ابزارهای یادگیری-آموزشی و بازی

تقویت یادگیری خلاق و مستقل به کمک ابزارها

 

راهبر:

فاطمه صادقی

مدت:

18 ساعت، 9 جلسه

زمان:

یک‌شنبه ها و سه‌شنبه ها : 5 - 7 - 12  -14 - 19 -21 - 28 - بهمن 1399 و 3 و 5 اسفند 1399

ساعت 16-18

هزینه‌ی ثبت نام:

550 هزار تومان

هزینه‌ی ثبت‌نام زودهنگام (تا 1 بهمن ):

510 هزار تومان

ظرفیت:

25 نفر

* توجه داشته باشید پرداخت هزینه‌ی دوره به صورت چندمرحله‌ای نیز امکان‌پذیر است. در صورت نیاز به پرداخت با شرایط ویژه، با ما تماس بگیرید.

* گواهی‌نامه‌ی معتبر حضور در دوره‌ی دوران با همراهی انجمن مطالعات پیش از دبستان ایران، معطوف به وزارت علوم ، تا یک ماه پس از اتمام دوره در حساب کاربری شما در سایت قرار خواهد گرفت..